KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11285046
*
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 18:46:04
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49